O NÁS

Veškeré aktivity naší rodinné firmy se soustředí na to nejdůležitější, a to přání našich klientů. S ohledem na jejich požadavky vytváříme farmy dokonalé v každém detailu.

Poznejte nás a zjistíte, že jsme pro vás ten pravý partner

Stavíme největší aquaponické farmy na světě. Podívejte se....


Naše společnost se zabývá vývojem a stavbou aquaponických farem a recirkulačních systémů chovu ryb. Naše systémy se dají umístit jak do průmyslových skleníků, tak do nevyužívaných hal, kde sluneční světlo nahrazujeme světlem umělým. Zároveň nabízíme našim zákazníkům i zpětný odkup ryb a zeleniny.


Vývojem aquaponie se zabýváme již více než 7 let, a proto můžeme zaručit funkčnost systému. Poskytujeme profesionální služby, jako vzdálený přístup pro kontrolu kvality vody, profesionální sledovací systém kontroly, kvalitní krmivo pro ryby vlastní výroby, záruku na funkčnost celého systému atd. Nyní není na českém trhu a ani jinde v Evropě jiná společnost, která by fungující aquaponické systémy vyvíjela, vyráběla a dodávala.

Práce s dětmi a výchova nových odborníků na aquaponii nás velice baví. Proto jsme rádi za projekt v Čakovicích.

Farma pro všechny v pořadu Víkend na TV NOVA

I toto jsme postavili my!


Jsme členy Světové Aquaponické Asociace se sídlem v Číně

Naše začátky a příběh 

Začátky byly opravdu těžké

Toto je příběh naší rodiny a našich zaměstnanců. Není to jen o jednom člověku, ale o celém týmu lidí. 

Rybníkářství

Naše rodina od roku 2000 hospodařila na 29 rybnících po celém středočeském kraji. Vzhledem ke každoročním problémům jsme se rozhodli zkusit jiný druh chovu ryb. Například chov ryb v nádržích.

Recirkulace

Recirkulační chov ryb se nám velice osvědčil, ale stejně jsme nebyli spokojení s vypouštěním kalů do odpadních vod. Byla to ale velice dobrá zkušenost, která nám pomohla při učení aquaponie.

IBC Kontejnery

Začali jsme studovat aquaponii podle návodů z celého světa. Bohužel nic ale nefungovalo, tak nám nezbývalo nic jiného, než se vše naučit úplně sami. Byla to cenná lekce, která trvala 3 roky.

Polypropylen

První zkoušení vaření nádrží a pěstebních částí z polypropylenu. Tento způsob se nám osvědčil nejvíce a rozhodli jsme se že budeme dále pracovat pouze s tímto materiálem.

První větší systémy

Začali jsme zkoušet to co jsme se naučili v menším měřítku na větších systémech. Zjistili jsme že je to velká změna a systém se nechová, tak jak jsme zvyklí. Musíme se učit dále.

První zakázky

Po ověření funkčnosti systému se začali ozývat první zájemci o naše systémy. Pomalu jsme se učili, jak jednat se zákazníky.

Bunkr Nymburk

Začali jsme zkoumat vlastní světla, které jsme pro aquaponii vyvinuli a nechali jsme si je vyrobit v Číně. Tyto světla se nám velice osvědčili a používáme je s malými změnami dosud.

Největší indorová farma v EU

Stavba největší evropské aquaponické farmy naším zaměstnancem. Tím jsme se zapsali do aquaponické komunity ve světě. Farma o velikosti 2500m2. V každém roce stavíme další farmu v ČR.

Spolupráce s Tomášem Uhrem

Začali jsme spolupracovat s nejlepším chovatelem sumečka afrického v ČR. Tomáš Uher nám byl doporučen na Mendelově univerzitě v Brně s tím, že se jedná o největšího odborníka na chov sumce v ČR a možná i v Evropě. Jsme za spolupráci velice rádi. Tomáš nám pomáhá i v Číně a na dalších velkých projektech.

Asociace Aquaponických Farem

Založili jsme asociaci aquaponických farem s panem Fojtíkem, s kterým jsme pak procestovali velký kus Číny.

Future Farming

Pan Fojtík s přáteli založil firmu Future Farming a šel vlastní cestou. I když jsme nyní konkurence, cíl máme stejný, a to rozšířit aquaponii po celém světě, jak to jen jde.

Spolupráce s Rybářským klubem České republiky

Začali jsme úzce spolupracovat s Rybářským klubem České republiky a jeho předsedou Ing. Mgr. Radkem Sekerou. Radek je odborník na svém místě.

Čína

Oslovili nás s Číny s tím, že by od nás Čínská vláda chtěla postavit největší aquaponickou farmu na světě. Byla to pro nás veliká výzva, ale proč ne. Zkušenosti máme.

Čína - dlouhodobá spolupráce

Čínský projekt má obrovský úspěch a čínská vláda nás oslovila s tím, že chce tento systém udělat u každého velkého města v Číně. To zde zajistí naší firmě práci na minimálně 10 let.

Založení Aquaponické Asociace

Založili jsme s partnery v Číně Světovou Aquaponickou Asociaci a to hlavně proto, že nás o spolupráci žádají lidé z celého světa. Chceme lidem přiblížit aquaponii tím, že budeme sdružovat světové odborníky a zájemce o aquaponii. Také chceme lidi naučit aquaponii, aby si mohli aquaponický systém postavit a provozovat sami.

Workshopy a školení

Díky projektům které děláme po celém světě máme zájemce o školení ze všech kontinentů. Je to něco, co nás velice zajímá. Rádi bychom se tomu věnovali do budoucna na 100%

Velké zakázky po celém světě

V roce 2020 máme poptávky po celém světě. V tomto roce máme stavět v Chorvatsku, Litvě, Německu a dalších státech. Poptávka je i z arabských států. Celkově se jedná o zakázky za více než miliardu.

Spolupráce s největší zelinářskou firmou

Dlouhodobá spolupráce

Zahájili jsme spolupráci s partnery, kteří mají zájem o všechny produkty z námi postavených aquaponických farem.

Naši zákazníci mají nyní jistotu dlouholetého odběru od jedné z nejsilnějších firem v Evropě.

Investoři podepisují smlouvu o výkupu produktů současně se smlouvou o stavbě farmy.

Prodej produktů je formou otevřené spolupráce. Základ je rychlý návrat investice, ne investora dlouhodobě zatěžovat a tlačit ceny dolů.

Akciová společnost

FARM FOR EVERYONE a.s.

V květnu 2020 jsme založili společnost FARM FOR EVERYONE a.s.

Tato společnost se základním jměním 30.000.000,-Kč se stává hlavní firmou, tedy mateřskou a naše původní firma Farma pro všechny s.r.o. se stane ještě majetkem této akciové společnosti a stane se dceřinou společností.

Naše firmy v Asii se stanou také majetkem akciové společnosti.

Spolupráce s mořským institutem

Není to tak dlouho co jsme začali v Číně stavět první aquaponickou farmu a nyní, po necelých dvou letech jsme podepsali spolupráci s čínským mořským institutem. Tato spolupráce má za cíl vyvíjet a dál rozšiřovat po celé Číně aquaponické farmy. Děkujeme za důvěru. Velmi si toho vážíme. 

E-shop 

aquaponie a hydroponie

V říjnu 2020 otevíráme e-shop pro aquaponii, hydroponii a například i pro chov ryb. Chceme tím naším zákazníkům umožnit, kupovat produkty za rozumné ceny a zároveň umožnit evropským kutilům, aby si svůj systém mohli postavit sami. 

A co budete moci na e-shopu koupit?

Skleníky, A systémy, pěstební věže, čerpadla, vzduchovače, vzduchovací kameny, nádrže na ryby, filtry a nitrifikace, pěstební světla, nitrifikační materiál, UW lampy, pěstební košíčky, pěstební stěny atd. 

Pobočka Chorvatsko

V únoru 2021 jsme založili pobočku v Chorvatsku s našimi partnery. Současně jsme poblíž Šibeniku postavili ukázkovou aquaponickou farmu.