Hydroponická Farma

HYDROPONICKÁ FARMA

Hydroponie je po celém světě rozšířený způsob pěstování zeleniny. Jedná se o pěstování zeleniny na vodě, kdy se do vody přidává hnojivo, především chemické, které se získává z ropy atd. Hydroponické pěstování je velice jednoduché. Celý proces se dá velice jednoduše automatizovat. V hydroponii se dá pěstovat zelenina, ovoce, květiny atd.

Velice oblíbené jsou hydroponické skleníky s rajčaty, okurkami, ale i třeba s jahodami. V České republice se výstavbou hydroponických skleníků zabývá například firma  NWT, která staví skleníky o velikosti i několik hektarů. Problém je ale návratnost investice, kdy firmy, které si nechali skleníky postavit říkají, že se pohybuje okolo 12 let až 14 let. Je to právě proto, že se zde využívá chemické hnojivo a drahé materiály.

Skleník o velikosti 1ha od konkurence se pohybuje okolo 50mil Kč.

Jak to chodí když chce někdo hydroponickou farmu? Jde především o dlouhodobé plánování a přípravy, které někdy trvají i rok. Naše společnost nemá zájem stavět farmy tak, že farmu postavíme a jdeme si každý svou cestou.

Naše společnost si vždy nechává v projektu určité procenta 15% - 50%. To investorovi zajistí, že bude o farmu perfektně postaráno a my si zajistíme, že investor nebude na farmě provádět různé úpravy, nebo zásahy, které povedou k poškození farmy, nebo ke zhoršení kvality produkce